In Memoriam Mare Taagepera

24. aprilli varahommikul lahkus meie seast Kalifornia koondise ja Eesti vilistlaskogu liige, korporatsiooni Filiae Patriae aumärgi kavaler vil! Mare Taagepera (Rünk).

Vil! Mare Taagepera sündis 16. mail 1938. aastal Narvas. Teise maailmasõja ajal põgenes ta koos emaga Moskva hirmuvalitsuse eest läände ning 1951. aastast asus elama Ameerika Ühendriikidesse. Seal liitus ta korporatsiooniga Filiae Patriae ja kuulus coetus'esse 1959.    1960/1961 alustas vil! Mare Taagepera õpinguid Helsingis ning 1970. aastal kaitses doktorikraadi Pennsylvania ülikoolis. Aasta hiljem õpetas ta orgaanilist keemiat California ülikoolis Irvine'is ning 1996. aastast oli külalisprofessoriks Tartu ülikoolis. Tal oli 23 teaduslikku publikatsiooni keemias, neli publikatsiooni Balti keskkonnaolude kohta 1980. aastail ja kümme teadushariduse alal.    Vil! Mare Taagepera meenutatakse kui väga kirglikku, elujõulist ja erakordset naist, kes väärtustas isamaalisust, heategevust ja laia silmaringi. Ta oli ühiskondlikult aktiivne ja rääkis kaasa haridus- ja kodanikuühiskonna küsimustes. Aastatel 1982 - 1996 organiseeris ta California ülikoolis teadushariduse programmi, saades mitmeid auhindu ning nõustades sel teemal ka koduosariiki ja Washingtoni. Ka Tartus tegeles ta avastusõppe juurutamisega. 1970. aastail alustas ta Los Angeleses loenguid "Metsaülikool Läänerannikul" ning laiendas hiljem Metsaülikooli mõtet pagulastelt kodueesti noortele. 2005. aastast juhatas vil! Mare Taagepera Metsaülikooli Käärikul, kuid andis juhtimist vähehaaval noortele üle. Just Metsaülikooli ja avastusõppe arendamise eest sai ta eelmisel aastal Eesti Vabariigi Valgetähe III klassi teenetemärgi.   Korporatsiooni Filiae Patriae tegevusse panustas ta märkimisväärselt nii siin- kui ka sealpool ookeani. 1990. aastatel aitas ta Tartu tegevkonventi maja ostmisel ja konverentside korraldamisel. Ta oli innustav ja särav liige, keda jääme taga igatsema.   Maret jäävad leinama abikaasa Rein, lapsed Tiina, Salme ja Jaan seitsme lapselapsega, õde Epp ja nende pered. 24. aprilli varahommikul lahkus meie seast Kalifornia koondise ja Eesti vilistlaskogu liige, korporatsiooni Filiae Patriae aumärgi kavaler vil! Mare Taagepera (Rünk). Best uk web site hosting quality providers best site web hosting companies top

In Memoriam Mare Taagepera

26. aprillil 2013

24. aprilli varahommikul lahkus meie seast Kalifornia koondise ja Eesti vilistlaskogu liige, korporatsiooni Filiae Patriae aumärgi kavaler vil! Mare Taagepera (Rünk).

Vil! Mare Taagepera sündis 16. mail 1938. aastal Narvas. Teise maailmasõja ajal põgenes ta koos emaga Moskva hirmuvalitsuse eest läände ning 1951. aastast asus elama Ameerika Ühendriikidesse. Seal liitus ta korporatsiooniga Filiae Patriae ja kuulus coetus'esse 1959. 

 

1960/1961 alustas vil! Mare Taagepera õpinguid Helsingis ning 1970. aastal kaitses doktorikraadi Pennsylvania ülikoolis. Aasta hiljem õpetas ta orgaanilist keemiat California ülikoolis Irvine'is ning 1996. aastast oli külalisprofessoriks Tartu ülikoolis. Tal oli 23 teaduslikku publikatsiooni keemias, neli publikatsiooni Balti keskkonnaolude kohta 1980. aastail ja kümme teadushariduse alal. 

 

Vil! Mare Taagepera meenutatakse kui väga kirglikku, elujõulist ja erakordset naist, kes väärtustas isamaalisust, heategevust ja laia silmaringi. Ta oli ühiskondlikult aktiivne ja rääkis kaasa haridus- ja kodanikuühiskonna küsimustes. Aastatel 1982 - 1996 organiseeris ta California ülikoolis teadushariduse programmi, saades mitmeid auhindu ning nõustades sel teemal ka koduosariiki ja Washingtoni. Ka Tartus tegeles ta avastusõppe juurutamisega. 1970. aastail alustas ta Los Angeleses loenguid "Metsaülikool Läänerannikul" ning laiendas hiljem Metsaülikooli mõtet pagulastelt kodueesti noortele. 2005. aastast juhatas vil! Mare Taagepera Metsaülikooli Käärikul, kuid andis juhtimist vähehaaval noortele üle. Just Metsaülikooli ja avastusõppe arendamise eest sai ta eelmisel aastal Eesti Vabariigi Valgetähe III klassi teenetemärgi.

 

Korporatsiooni Filiae Patriae tegevusse panustas ta märkimisväärselt nii siin- kui ka sealpool ookeani. 1990. aastatel aitas ta Tartu tegevkonventi maja ostmisel ja konverentside korraldamisel. Ta oli innustav ja särav liige, keda jääme taga igatsema.

 

Maret jäävad leinama abikaasa Rein, lapsed Tiina, Salme ja Jaan seitsme lapselapsega, õde Epp ja nende pered.

In Memoriam Mare Taagepera
In Memoriam Mare Taagepera 24. aprilli varahommikul lahkus meie seast Kalifornia koondise ja Eesti vilistlaskogu liige, korporatsiooni Filiae Patriae aumärgi kavaler vil! Mare Taagepera (Rünk).
Korp! Filiae Patriae
Struve 4, Tartu 51003
tel (+372) 568 644 15
e-post: info[at]cfp.ee
Copyright © 2018
In Memoriam Mare Taagepera
In Memoriam Mare Taagepera In Memoriam Mare Taagepera
for website hosting in the UK you may want to look articles at best UK web hosting on this site araweb.co.uk articles page they present some UK web site hosting providers, which offer best topping quality web hosting. easy to use best web hosting companies website solutions provided by best web hosting website companies with reasonable time websites design, soodsate kodulehtede tegemine siin originaalse kujundusega kodulehekülje tegemine aga ka korraliku ja mugavalt hallatava kodulehe tegemine vaata siin pakub kodulehe tegemise alast nõu.

HEA TEADA                         

Uusi liikmeid võtame vastu iga semestri alguses. Korporatsiooni Filiae Patriae liikmeks võivad saada Eesti Vabariigi kõrgkoolis õppivad eesti soost naised.

Külalisõhtuid on kolm ning need toimuvad enamasti semestri teisel ja kolmandal nädalal.

 

TEGEVUS

Uudised

Igapäevane tegevus

Noorliikmeaeg

Konverentsid ja kogumikud

Sõprusorganisatsioonid

LIIKMED

Tegevkonvent

Vilistlaskogu

Väliskoondised

Maailmakaart

Liikmeks astumine