Igapäevategevus

Igal nädalal toimuvad koosolekud, rebaskolleegid ja laulu- ehk cantus-tunnid. Üheskoos tähistatakse mitmeid riiklikke, Tartu Ülikooliga või korporatsiooniga seonduvaid tähtpäevi. 

Oktoobris ja aprillis leiab aset kommerss, mille raames toimub õestuspidu. Õestuspidu on korporatsiooni kõige olulisem traditsioon. Sügiskommersi raames oktoobri lõpus tähistame organisatsiooni aastapäeva.


Suhtlemine teiste organisatsioonidega

Teiste organisatsioonidega korraldatakse tihti ühisüritusi. Mõned neist on muutunud traditsioonilisteks, näiteks seenelkäik korporatsiooniga Rotalia, kevadine piknik ÜS Raimlaga ja kevade vastuvõtmine korporatsiooniga Ugala. Igal semestril toimuvad ka tantsukursused.

Ühiskondlik tegevus

Ühiskondliku tegevuse vallas on korp! Filiae Patriae järjest aktiivsemaks muutunud.

Viimaste semestrite jooksul on korporatsioon teinud kollektiivseid annetusi ajakohastele heategevuslikele organisatsioonidele. Näiteks peame oluliseks naistevastase vägivalla ning abivajavate perekondade toetamist. 

Akadeemiline mäng

Korporatsioonis kehtib akadeemilise vanuse põhimõte, mida arvestatakse organisatsiooniga liitumise aja järgi. Noorliikmeaeg võib kesta maksimaalselt neli semestrit ning see on aeg organisatsiooni ellu sisseelamiseks. Korporatsiooniga liitudes leiab noorliige endale mitmekülgse akadeemilise pere.

  • Noorliikmeaeg, mis on mõeldud teadmiste omandamiseks ja organisatsiooni ellu sisseelamiseks, võib kesta maksimaalselt neli semestrit. Korporatsiooniga liitudes leiab noorliige endale mitmekülgse akadeemilise pere, kes on talle kaaslaseks ja toeks nii akadeemiliste organisatsioonide maailma avastamisel kui ka edasises elus.

  • Noorliikmest saab tegevliige, kui teised tegevliikmed otsustavad, et ta on selleks küps. Tegevliikmetel on kõige suuremad võimalused korporatsiooni igapäevaelu suunamiseks: korraldada oma huvidele vastavaid üritusi, proovida kätt mõne korporatsiooni ameti pidamisel või kasutada liikmeskonna tuge mõne südamelähedase ettevõtmise teoks tegemisel. Teisalt lasub neil ka kõige suurem vastutus korraldada korporatsiooni tegevus selliselt, et iga liige tunneks ennast oodatud ja hoitud kaaslasena ja leiaks endale sobivad võimalused igakülgseks arenguks.

  • Liikmelisus korporatsioonis on eluaegne. On loomulik, et pärast ülikooli lõpetamist ja järgmisesse eluetappi liikumist ei jää enam samaväärselt aega senise aktiivse panustamise jaoks igapäevastesse ettevõtmistesse. Ülikooli lõpetanud fiiliad liituvad korporatsiooni vilistlaskoguga, mille kaudu toetavad ka edaspidi korporatsiooni tegevust, jagades kogemusi ja vastavalt võimalustele ka materiaalselt panustades. Vilistlaskogu tegutseb ametlikult Tartus ja Tallinnas, aga liidab korporatsiooni vilistlasi nii Eestis kui välismaal.

Sõprusorganisatsioonid

Hariduse ja teaduse väärtustamine

Korp! Filiae Patriae väärtustab oma liikmete hariduspüüdu ja peab au sees nende saavutusi teadustöö alal. Igal kevadel tähistatakse üheskoos õpingud lõpetanute saavutusi, võimaluse avanedes käiakse õnnitlemas doktorikraadi kaitsmise või professoriks saamise puhul. 

Lisaks liikmetele mõeldud vestlusõhtutele, kus tutvustakse enda teadustööd või tehakse ettekanne niisama huvi pakkunud teemal, on korporatsioonil olnud tavaks korraldada laiemale avalikkusele suunatud konverentse. Samuti oleme andnud välja konverentside teemadega seotud kogumikke.

Rohkem informatsiooni kogumike saadavuse kohta saad aadressilt kogumik(at)cfp.ee

  • 2001. aasta kevad – „Naised ja mehed Eestis: võrdsed õigused, võrdsed võimalused“

    2001. aasta sügis – rahvusvaheline konverents „Balancing Home and Family Life“

    2002. aasta november – „Eestlaste küüditamine. Mineviku varjud tänases päevas“

    2003. aasta november – „Eesti noore mässumeelsus 1918-2003 ehk Vabadussõjast Iraagi sõjani“

    4. detsember 2005 – „Soorollid tänapäeva ühiskonnas ja nende mõju tervisele“

    5. mai 2007 – „Põgenemine Läände“

    15.-16. mai 2009 – „Akadeemiliste organisatsioonide taastamine 1988-1989“

    4.-5. detsember 2009 – „Üliõpilaskonna roll ühiskonnas 1919-1940“ (koos korp!-ga Rotalia)

    4.-5. november 2011 – „Sissevaateid eesti ajakirjanduslukku“, pühendatud Anton Jürgensteini 150. sünniaastapäevale.

    15. november 2014 – „Läti - kauge ja lähedane naaber“

  • „C!FP 1920–1995“ (Tartu, 1995)

    „Eesti naine sillakohtust võrdõiguslikkuseni“ (Tartu, 2001)

    „Eestlaste küüditamine. Mineviku varjud tänases päevas.“(Tartu, 2004)

    „Kuue samba kutse. Naisena ülikoolis.“(Tartu, 2005)

    „Soviet Deportations in Estonia: Impact and Legacy.“(Tartu, 2007)

    „Artiklid ja elulood.“ (Tartu, 2009)

    „Eestlaste põgenemine Läände Teise maailmasõja ajal.“ (Tartu, 2009)

    „Filiae Patriae 90“ (Tartu, 2010)

    „Üliõpilaskonna roll ühiskonnas 1919–1940.“ (Tartu, 2010)

    „Valget, punast ja rohelist kanda“ (Tartu, 2020)

Fiiliad tegevuses